Lato to czas podróży, czasami bardzo dalekich

Od Kolumbii po Meksyk…. Jak przejechałam Amerykę Środkową w pojedynkę.

Wiatr wdzierający się do dusznego i zatłoczonego autobusu w Nikaragui delikatnie chłodzi twarz blondynki siedzącej pomiędzy panią trzymającą swoje trzy pociechy na kolanach, a młodym chłopakiem siedzącym w przejściu pomiędzy siedzeniami. Chłopakiem sprzedającym słodkie napoje oraz kurczaka z ryżem i bananem w plastikowych woreczkach. Tak, dobrze przeczytaliście, jedzenie i napoje serwowane w tymże autobusie były w plastikowych woreczkach. Tak, słodkie napoje również. Blondynka ze słuchawkami na uszach próbuje wyłączyć cały ten zgiełk i paradoksalnie zagłuszyć go muzyką w nadziei, że ból głowy spowodowany upałem i całodzienną podróżą ustąpi. Mimo trudnych warunków na jej twarzy widać półuśmiech, cieszy się tą niecodzienną chwilą i możliwością bycia świadkiem sceny dla niej tak niecodziennej, mimo, że zupełnie zwyczajnej dla reszty pasażerów tego autobusu.

Dokąd zmierza ta dziewczyna? Co robi w tak odległym dla siebie miejscu? Jakie przygody na nią czekają?

Jak podróżuje się w pojedynkę? Czy podróżowanie w tak odległe zakątki świata jest niebezpieczne? Jak postrzegana jest kobieta w odwiedzonych przez naszą bohaterkę krajach? Jeśli chcecie usłyszeć odpowiedzi na te pytania oraz przenieść się z nami w egzotyczne zakątki świata takie jak Kolumbia, Panama, Kostaryka, Nikaragua, Gwatemala czy Meksyk i dowiedzieć się czegoś o ichniejszym jedzeniu, ubraniu czy zwyczajach serdecznie zapraszamy do słuchania naszego podcastu.

Bohaterką najbliższego podcastu będzie Jagoda, która opowie nam jak samotnie przejechała Amerykę Środkową od Kolumbii aż po Meksyk w 2017 r.  Jagoda podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z podróży, opowie o swoich wrażeniach dotyczących krajów, które odwiedziła, różnic kulturowych, które zaobserwowała oraz osobach, które poznała podczas swojej przygody. Porozmawiamy o kobietach podróżujących samotnie, o uczuciach i przemianach zachodzących w nas samych podczas tak długiej podróży, odnajdywaniu samej siebie, strachu, pokonywaniu swoich barier i wychodzeniu ze swojej strefy komfortu.

Jagoda Orozko-Steet

O publikacji podcastu poinformujemy w naszym newsletterze – trzymajcie rękę na pulsie 🙂

Fundacja SZPILKA

fundacja dla kobiet lublin

warsztaty dla kobiet lublin