BYĆ DAMĄ – O TYM JAK ZROBIĆ DOBRE WRAŻENIE

Czy masz poczucie, że pięknie żyjesz? Jeśli nie do końca, to zapraszamy Cię do udziału w naszym nowym projekcie SZTUKA PIĘKNEGO ŻYCIA.

Na pierwszych warsztatach / 06.11.17r/ w tym projekcie „Być damą. Jak zrobić dobre wrażenie” dowiedziałyśmy się  się jak witać się z ludźmi w różnych sytuacjach, kiedy i jak patrzeć prosto w oczy, kiedy należy zdjąć okulary słoneczne, jak umiejętnie zakończyć rozmowę telefoniczną, co zrobić w kinie po zakończeniu filmu, jak opowiedzieć o nowej sukience, aby nie zanudzić na śmierć, jak podzielić tort na wiele kawałków, o czym mówić drugiej osobie, aby słuchała nas z zaciekawieniem godzinami, co to jest zrównoważona rozmowa…

Warsztaty poprowadziła Ewa van der Veer-Chrościechowska, która pochodzi po mieczu z ziemiańskiej, szlacheckiej rodziny a po kądzieli z inteligenckiej, lwowskiej. Dobrych manier nie musiała uczyć się z książek bo od kołyski w rodzinnym domu miała z nimi do czynienia na co dzień. Przez prawie trzydzieści lat mieszkała w Paryżu i Brukseli gdzie mogła skonfrontować różnice w obyczajach, kulturze, zaobserwować elitarne środowiska i sytuacje, ale też nauczyć się tolerancji. Z zawodu inżynier architekt z dyplomem Krakowskiej Politechniki, konserwator dzieł sztuki i antykwariusz z dyplomem Szkoły Marszandów w podbrukselskiej miejscowości Limal. Estetka, miłośniczka sztuk pięknych i dekoracyjnych, antyków. Związana na zawsze z lubelską Antykarnią – sklepem z antykami i z magicznym nastrojem.

następne warsztaty niebawem