WYKŁAD OTWARTY – GUSTAV KLIMT

18194807_1335475266535933_2383400847171438646_n
Gustav Klimt – kreator dusz kobiecych?
Będzie to opowieść o historii życia i twórczości jednego z najsłynniejszych austriackich artystów, z nieodłącznymi skandalami i sukcesami, które są z nim związane. Gustav Klimt, pokazany na tle cesarskiego Wiednia, środowiska mecenasów, intelektualistów oraz pięknych femmes fatales jego życia, odradza się w nowych kontekstach, w eleganckiej formule secesyjnej syntezy sztuk. Kreator dusz kobiecych? Piewca ich wdzięku i bogactwa podświadomości? W jaki sposób zerwał do artystycznego odrodzenia środowisko intelektualne Wiednia początku XX wieku?

Wykład poprowadzi dr Krystyna Rybicka – starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, kierownik Filii 30 i Galerii 31, twórczyni Ośrodka Książki Obrazkowej.
Poza tym możemy dodać, że Krystyna Rybicka jest niezwykle skromną osobą, pasjonatką sztuki.

WSTĘP WOLNY!!!
Wykład ma formę otwartą.

Termin: 9 maja 2017 r. (wtorek)
miejsce: Muzeum Lubelskie, sala kinowa

Zapraszamy serdecznie
Fundacja SZPILKA

Organizator: Fundacja Szpilka
Partnerem projektu jest Muzeum Lubelskie, Biblio, rada dzielnicy Wrotków.

Projekt „KOBIETA I SZTUKA. KLIMT” jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury i jest wpisany w obchody 700-lecia Lublina.

logo-700-poziom